Döviz kurları TCMB resmi sitesinden alınmıştır.
DOLAR: 13.4 TL
EURO: 15.2 TL
AUD: 9.62 TL
GBP: 17.9 TL

KDV İade İşlemleri için AVDB Bünyesinde 2 Ayrı Vergi Dairesi Kurulması Hk.

5 yıl önce
2.455 kez görüntülendi

KDV İade İşlemleri için AVDB Bünyesinde 2 Ayrı Vergi Dairesi Kurulması Hk.

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından 21.06.2016 tarihinde yapılan açıklama ile Ankara Vergi Dairesi Başkanlığı’na bağlı vergi daireleri mükelleflerinden, belli kriterlere göre seçilen mükelleflerin KDV iadesi işlemlerinin tek yerden takip edilmesi için Anadolu İhtisas Vergi Dairesi ve Ankara İhtisas Vergi Dairesi Müdürlüğü kurulduğu ilan edilmiştir.

İade sürecinin hızlandırılması ve standartlaştırılması maksatlı konusunda uzman personeller ile etkin bir sistem kurulması hedeflenmiş olup ilk olarak Ankara’da faaliyete geçirilmiştir.

Belli kriterlere göre seçilerek KDV mükellefiyeti bu vergi dairelerine taşınan mükellefler 01.07.2016 tarihinden itibaren 2016 Haziran ve takip eden aylara ilişkin KDV Beyannamelerini yeni vergi dairesinin bilgisi girilerek verilmesi gerekmektedir. Haziran 2016 vergilendirme döneminden önceki dönemlere ilişkin süresinden sonra veya düzeltme amaçlı verilen KDV beyannameleri ile KDV beyannamesi haricinde kalan tüm beyannameler bağlı bulunulan vergi dairesine verilecektir.

Duyuru hakkında detaylı bilgiye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

KDV İade İşlemleri için AVDB Bünyesinde 2 Ayrı Vergi Dairesi Kurulması Hk. Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık