Döviz kurları TCMB resmi sitesinden alınmıştır.
DOLAR: 13.4 TL
EURO: 15.2 TL
AUD: 9.62 TL
GBP: 17.9 TL

01.07.2016 Tarihi İtibariyle Bazı Beyannamelerde Değişiklik Yapılması Hk.

5 yıl önce
2.768 kez görüntülendi

01.07.2016 Tarihi İtibariyle Bazı Beyannamelerde Değişiklik Yapılması Hk.

01.07.2016 tarihinde E-Beyanname internet sitesinde yapılan açıklama ile KDV1 Kurum Geçici ve Gelir Geçici beyannamelerinde değişiklik yapıldığı bildirilmiştir.

KDV Beyannamesinde yapılan değişiklik ile yapılan satışlara ait belge bilgilerinin girilmesi gerekmektedir. Yapılan satışlara ilişkin düzenlenen belge türünün (Fatura, E Fatura, E Arşiv Fatura, Serbest Meslek Makbuzu, Dipkoçanlı Yolcu Bileti vb.) adedi yazılmalıdır. Değişiklik Haziran 2016 KDV beyannamesi ile başlamıştır.

Kurum Geçici ve Gelir Geçici beyannamelerinde daha önceden beyanname eklerinde Fatura Bilgileri kulakçığında tanzim edilen son fatura bilgilerinin girilmesi yeterli idi. Yapılan değişiklik ile düzenlenen son E Fatura ve E Arşiv faturalarının da girilmesi sağlanmıştır.

Değişiklik yapılan beyannameler için güncel Beyanname Düzenleme Programını (BDP) indirip yeniden bilgisayarlarına kurmaları gerekmektedir.

Beyanname Düzenleme Programının güncel halini indirmek için tıklayınız.

 

Sirkülerlerimizde yer alan bilgiler ilgili konunun/konuların genel bilgi vermek amacı ile sizlerle paylaşılmaktadır. Bu bilgilerin tek kaynak olarak karar alma sürecinde esas alınması yazının amacına uygun düşmemektedir. Sirkülerleri ve içeriğindeki bilgileri kullanımınız sonucunda ortaya çıkabilecek her türlü risk tarafınıza ait olup; bu kullanımdan kaynaklanan her türlü zarara dair sorumluluk tamamen tarafınızca üstlenilmektedir. Söz konusu kullanımdan dolayı, dava veya haksız fiilden doğan her türlü zararlardan ve cezai tazminattan dolayı müşavirliğimiz sorumlu tutulamaz.
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık