Döviz kurları TCMB resmi sitesinden alınmıştır.
DOLAR: 13.4 TL
EURO: 15.2 TL
AUD: 9.62 TL
GBP: 17.9 TL

Mali Tatil Yanılması

5 yıl önce
2.002 kez görüntülendi

Mali Tatil Yanılması

5604 Sayılı Mali Tatil İhdas Edilmesi Hakkında Kanun 2007 yılında yürürlüğe girmiş olup bu tarihten itibaren her yıl Temmuz ayının 1’inden 20’sine kadar mali tatil olarak kabul edilmiştir. Mali Tatil ile birlikte bazı beyan, bildirim ve ödeme sürelerinde değişikliğe gidilmiştir.

27/01/2016 tarih ve 29606 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 6661 sayılı kanun ile 5604 sayılı Mali Tatil İhdas Edilmesi Hakkında Kanun’un altıncı fıkrada yer alan “yedi gün” ibaresi “beş gün”, “yedinci günün” ibaresi “beşinci günün” şeklinde değiştirilmiştir.

Değişiklik öncesi Temmuz 27 tarihine kadar uzatılmış sayılan beyan süreleri yapılan son değişiklik ile 25 Temmuz 2016 tarihine kadar uzatılmıştır. Herhangi bir cezai müeyyide ile karşılaşmamak için beyan sürelerine dikkat edilmesi gerekmektedir.

Temmuz 2016 Dönemi için bazı beyan ve bildirim süreleri aşağıda yer almaktadır.

temmuz 2016 mali takvim

 

 

Sirkülerlerimizde yer alan bilgiler ilgili konunun/konuların genel bilgi vermek amacı ile sizlerle paylaşılmaktadır. Bu bilgilerin tek kaynak olarak karar alma sürecinde esas alınması yazının amacına uygun düşmemektedir. Sirkülerleri ve içeriğindeki bilgileri kullanımınız sonucunda ortaya çıkabilecek her türlü risk tarafınıza ait olup; bu kullanımdan kaynaklanan her türlü zarara dair sorumluluk tamamen tarafınızca üstlenilmektedir. Söz konusu kullanımdan dolayı, dava veya haksız fiilden doğan her türlü zararlardan ve cezai tazminattan dolayı müşavirliğimiz sorumlu tutulamaz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık